Články - informace ze světa RC

REBELS RACE – důležité změny před prvním závodem v roce 2018

  • Vytvořeno 4. 1. 2018 10:00
  • Zobrazeno: 704

dsc 9197

Milí závodníci,

přejeme Vám hodně zdraví a vše dobré v novém roce. Doufáme, že se s Vámi budeme opět setkávat nejen na našich závodech a společně si tak budeme užívat RC modely.

 

Již dlouhé roky se snažíme psát pravidla našich závodů tak, aby závodění na Rebels Race bylo co nejvyrovnanější, zábavné a také cenově dostupné. Mezi tyto principy patří i jednotné pneumatiky. Pro nás jakožto nezávislého pořadatele je vždy výběr pneumatik složitou úlohou, jelikož kvalita dnešní produkce napříč výrobci je dost nestabilní, je třeba počítat i cenu obutí, reklamace atp. Pro letošní halovou sezónu jsme uvažovali dvě varianty, a to pneumatiky Sweep a Hudy. Souhra okolností vyzněla na konci léta pro pneumatiky Hudy, i když Sweep byl na začátku rozhodování jasný favorit. Jak většina z Vás ví, k tomuto výsledku jsme se dobrali spolu s pořadateli z Holešova, se kterými se snažíme spolupracovat a spolurozhodovat.

Pořádat závody není lehký úkol. Každý z Team Rebels se snaží dle svých možností přispět svojí troškou, abyste vždy odjížděli z Rebels Race spokojeni. A proto nás velmi rmoutil fakt, že ne vždy tomu tak bylo, a to i díky našim jednotným pneumatikám, které bohužel nedosahovaly potřebných kvalit, jež běžný závodník prostě potřebuje a zjevně se kvalita v rámci dodávek spíše zhoršovala.

Od začátku jsme se snažíli s dodavatelem situaci řešit, včetně výměn sad na závodě. Po posledním závodě v Trutnově bylo ale jasné, že musí dojít ke změně, i když čas do příštích závodů byl šibeniční. Vedli jsme více jednání a provedli rozhodnutí, na jehož konci si snad ale můžeme říct, že již v sobotu v Praze Na Třebešíně budeme mít opět důvod užít si závody Rebels Race naplno! Díky vstřícnému postoji pánů Martina Kořínka a Michala Boka se vracíme k pneumatikám Sweep , s kterými jsme byli v loňské sezóně tak spokojeni. Pneumatiky Sweep se tak tímto stávají od sobotního závodu 6. 1. jedinými předepsanými pneumatikami na závodech Rebels Race. Použít budete moci jak pneumatiky označené Rebels Race z loňska, tak na závodech budou k dispozici letošní pneumatiky, opět označené naší samolepkou. Nepoužité nové a zánovní sady Hudy (zánovní = viditelný svár na středu pneumatiky) Vám vyměníme za sadu pneumatik Sweep. A snad poslední dobrá zpráva nakonec, cena sady Sweep pneu bude stát 600 korun!

Pevně věříme, že tuto změnu uvítáte a v sobotu se na Rebels Race setkáme. Přihlásit se můžete na obvyklém místě.

Ostatně sklenka sektu při rozpravě čeká na každého z Vás

Váš Team Rebels

RYCHLY KONTAKT

Zdenda Beneš | vrchní rebel | Tel: 608 815 564
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zpět NAHORU