Články - informace ze světa RC

Léto 2020 v Náchodě

  • Vytvořeno 29. 5. 2020 21:52
  • Zobrazeno: 355

draha Nachod

Ahoj kamarádi,

doba koronavirová je snad úspěšně za námi a my se můžeme vrátit zpátky na dráhu a užívat si náš koníček - RC auta. V Náchodě máme perfektrní dráhu, kterou i letos budeme pěkně opečovávat, abychom si na ní mohli užít jak závody Rebels Race, tak i volné tréninky pro širokou veřejnost.

Abychom letos v létě umožnili přijet si do Náchoda zajezdit opravdu všem, rozhodli jsme se hodně upravit pravidla a také otevřít dráhu v dopředu daných termínech všem, kdo mají chuť vytáhnout své modely a jít jezdit. Jak nám čas dovolí, tak se také chystáme dále vylepšovat náš areál, kde je vždy spousta práce a potřeba spousty nadšených rukou.

 

Závody Rebels Race

Pro léto 2020 chystáme čtyři závody. Termíny finálně ladíme, každopádně první závody pojedeme v neděli 14. června. Dráha pro první závod bude otevřena již v sobotu odpoledne a bude připraveno i umělé osvětlení na večer, aby i vy, co pojedete v sobotu závody v Čelákovicích, jste mohli přijet do Náchoda a ještě si zatrénovat na připravené dráze. Výhodou náchodské dráhy je variabilita, takže každý závod pojedeme na jiné dráze. Kryté depo pro všechny (je třeba přivézt vlastní stůl), parkoviště v areálu dráhy, možnost noclehu ze soboty na neděli v tělocvičně u dráhy, nápojový bar a možná i něco k snědku (jinak možnosti jídla vedle dráhy), a v neposlední řadě bezvadně připravená trať s velmi dobrým gripem.

Pravidla budou přesně stanovena v propozicích, které chystáme. Podstatné body ale můžeme shrnout zde. Pneumatiky pro všechny kategorie jsou pro léto 2020 volné bez omezení výrobce. Přesto pokud byste pneu potřebovali a došly vám vlastní zásoby, budou na závodech v Náchodě vždy dobré pneumatiky k dispozici. Stejně tak jako základní náhradní díly či elektronika. V kategorii Stock budete moci jet jakýkoliv motor 13,5 závitu s jakýmkoliv regulátorem v Zero Boost režimu. Převodový poměr bude 5,0:1. Pokud byste použili "naše" kombo Hobbywing, tedy jednotný regulátor JustStock a JustStock 13.5T G2 motor (i vlastní, stále bude možnost si motor zapůjčit), budete moci jet převod 4,5:1. Dále budou vypsány kategorie GT Stock, Formule a Hobby (beze změny pravidel, GT Stock paprskový volný kola) a dále bude nově vypsána kategorie pro modely 1/14 LC Racing. Detaily brzy v kompletních propozicích.

Předběžný kalendář: 14. 6., 4. 7., 8. 8., 5. 9. V diskuzi je termín 4. 7. a jeho náhrada, jinak jsou termíny potvrzeny.

Volné ježdění na dráze v Náchodě

Abychom využili naši dráhu co nejvíce a snad i přilákali nové zájemce o RC auta, připravujeme i kalendář tréninků pro širokou veřejnost. První trénink již proběhl 26. května a další termíny budou oznámeny. Může přijít kdokoliv, je to zdarma, k dispozici bude elektřina a někdy i měření. Ježdění bude dvakrát až třikrát do měsíce během všedních dní. O víkendu závodíme :-)

Příprava na sezónu byla dlouhá, ale už se moc těšíme, až se společně zase potkáme na Rebels Race a na dráze v Náchodě!

Váš Team Rebels

RYCHLY KONTAKT

Zdenda Beneš | vrchní rebel | Tel: 608 815 564
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zpět NAHORU